Biber

Biber

 Fide yetiştiriciliği sıcak, ılık yastıklarda veya serada yapılır. 

1000 adet sağlıklı fide elde etmek için 1 metrekareye 8 gr tohum atılır. Yastıklara ekimde 10 cm sıra arası mesafede 1-2 cm sıra üzeri mesafede tohumlar tek tek atılır. Derinlik 1-3 cm?dir. Tohumların üzeri kapatılır ve sulanır. 5-10 gün arasında bitkiler toprak üzerine çıkar. Fideler 1-2 gerçek yapraklı olduğu dönemde 4-6 cm üzerinden seyreltilir, 7-8 yapraklı dönemlerinde esas yerlerine dikilmek üzere çıkartılır. Çıkartmadan 1-2 gün önce yastık sulanır. Sıra arası ve üzerinden toprak kesilerek ve fide küreği ile fidelerin kökleri toprakları dökülmeden ve kökler gevşetilmeden alınıp kasalara konur.

Dikim yerine özenle taşınır. Sonra açılan yerlere dikilir. Biber fidesi şaşırtmadan pek hoşlanmaz. Bu bakımdan fide sökülüp dikilmesi sırasında dikkatli davranılmalıdır. 

Saksıların çapı 7-10 cm?dir. Her saksıya 2-3 adet tohum atılır. Bitkiler toprak üzerine çıkıp 1-2 yapraklı olduğu dönemde sağlıklı bir fide bırakılır, diğerleri kesilerek imha edilir. Böylece her saksıda bir bitki kalır. 

Hakkımızda

              Arslan Fide; 2010 Yılında 3160 malan üzerinde üretime başlamış, hizmet konusunda kalite ve güveni kendisine en önemli ilke edinmiş kuruluştur. 
              Yıllık 16.000.000 fide üreim kapasitesiyle kaliteden ödün vermeden hizmetimize 2010 yılından beri devam ediyoruz. Uzman kadromuz ile üreticilerimizin kaliteli ve verimli ürün elde edebilmeleri için büyük bir ciddiyetle çalışıyoruz. 

Bizi Takip Edin

Search